Komputer & Internet

w domu i zagrodzie

Gdzie kupić – zarejestrować domenę

domena-gdzie-kupic

Wiesz już co to jest i do czego służy domena. Być może wybrałeś już kilka potencjalnych nazw domen dla firmowej strony. Świetnie! Zostało tylko jeszcze ją kupić. Wpisujemy więc w google domeny i sprawdzamy co tam nam google zwróciło.
Na pierwszych miejscach oczywiście wyniki sponsorowane, które omijamy szerokim łukiem :) Skupiamy się więc na tych niesponsorowanych. Gdzie omijamy te, na których trudno odnaleźć cennik domen i ich odnowień, czyli np: home.pl, nazwa.pl, domeny.pl, domena.pl, superhost.pl, itp.

Dlaczego mam omijać szerokim łukiem promocje? Przecież można tam kupić domenę za 0 zł!

 

Ile kosztuje domena?

Koszt domeny, to nie tylko cena jej zakupu, ale przede wszystkim koszt corocznego jej odnowienia! Tak, tak, corocznego!
Domeny nie można kupić na własność jak lodówki czy telewizora. Domenę „dzierżawisz” na rok i jeśli chcesz aby była Twoja, co roku musisz przedłużyć jej ważność. Tak że wybierając rejestratora domeny należy zwrócić szczególną uwagę na cennik odnowień domen, a nie ich rejestracji. Nie daj się skusić na promocje takie jak Domeny za 0 złotych, bo wiążą one Ciebie na dwa lata, a przeniesienie domeny do innego rejestratora wcale może nie być takie proste.
Do zakupu domen polecam ovh.pl – serwis nie oferuje żadnego programu partnerskiego, więc sam ten fakt może być wystarczającą rekomendacją :D

Tags:

About

View all posts by

5 Responses

 1. kasprzyk says

  Ceny domen są tak zróżnicowane, że nie koniecznie wysoka cena znaczy najlepszą jakość. Ja może trochę po taniości pojechałem, ale domenę w seohost zarejestrowałem. Tym bardziej że odnowienie mają nie drogo. Jeśli chodzi o jakość jestem bardzo zadowolony.

 2. mojeprogramy.com says

  Rejestracja/odnowienie domeny – mega rozpoznanie (ponad 100 rejestratorów)

  http://mojeprogramy.com/domeny-mega-rozpoznanie

  • geekonet says

   Ponad 100? To jest tylu rejestratorów?

 3. Monika says

  Najtańsze ceny domen i ich odnowień są na https://microhost.pl :)
  Rejestracja to koszt w wysokości 9,89 zł ( 12,16 zł brutto), a odnowienie wynosi tylko 40,20 zł (49,44 zł brutto). Warto polecić :)

  • geekonet says

   Reklama!?
   Ale co tam, niech będzie, zwłaszcza, że odnowienie domeny pl jest tańsze o całe 44gr. netto niż w ovh.

POST A COMMENT


Aby udowodnić, że jesteś człowiekiem, a nie spambotem proszę wykonać test poniżej.


*