Komputer & Internet

w domu i zagrodzie

Monitorowanie stanu serwisu

Screen strony uptimerobot.comZakładając stronę firmową czy sklep z reguły wybieramy płatny hosting, bo jest pewniejszy. Szukamy takich z uptime 99%. Założenie jest dobre, ale nie zawsze prawdziwe. Awarie zdarzają się nawet tym najlepszym. A czym hosting najbardziej najlepszy, tym nasze i administracji baczenie na sprawne działanie stron mniejsze. A 1% z 365 dni, to ponad 87 godzin przez które nasz sklep może być niedostępny. Pół biedy kiedy owe godziny wypadają pomiędzy drugą, a czwartą rano. Cała bieda, kiedy wypadną przed Bożym Narodzeniem.
Poza tym uptime hostingu nie zawsze jest równe uptime naszego serwisu. Dlaczego? Bo mogą zdarzać się awarie bazy. Serwis jest niby dostępny, ale nie działa jak powinien.
Jak więc zapobiegać takim zdarzeniom?
Na pady nie mamy wpływu, ale uptimerobot.com pozwala na monitorowanie stanu naszych serwisów. Nawet co 5 min. może sprawdzać stan naszych witryny i w przypadku awarii, niedostępności w Internecie wysyła wiadomość e-mail.
Oprócz tego udostępnia statystyki, które mogą przydać się w przypadku składania reklamacji na usługi hostingowe. I to wszystko całkowicie za free.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


Aby udowodnić, że jesteś człowiekiem, a nie spambotem proszę wykonać test poniżej.


*