Komputer & Internet

w domu i zagrodzie

Koniec prolink.pl

google ban prolink.pl

Ban dla prolink.pl rzekł Google! I wysłał swoje zastępy. Pingwiny i pandy dopadły fałszerzy PageRanków sprzedawczyków linków jednych, a filtron sprawiedliwy kombinatorów kupujących drugich. I blady strach padł na oblicza witryn ich, a ich witryny spadły na mordę sięgając dna serpów Jego. Lament i płacz obrzydliwców wypełnił kontent forów i blogów.
I tak oto Google sprawiedliwy oddzielił prawdę od spamu obrzydliwego.

Obrzydliwcy płodzący spam pytają: „Skąd On wiedział, że prolink.pl jest wylęgarnią zła niezgodnego (z regulaminem G.) fałszującego PageRanki?!” A nie wiedzą plugawcy, że Google jest wszędzie, i w poczcie ich, i w Chrome; i widzi, i czyta, i notuje, i nie zapomina. Enter.

O prolink.pl

Serwis handlujący linkami. Powstał w 2010r. i należy do LEADBULLET S.A. wraz z dwoma innymi serwisami (nextclick.pl, nextcontent.pl), Nadzór nad spółką sprawują: Falenta Rybka, Jolanta Agnieszka, Rybka Krzysztof, Gil Mariusz Dominik, Kuczyński Grzegorz, Jasiński Michał, Chorowiec Włas, Pawłowski Łukasz.
Od pewnego czasu mają zagwoztkę:

Szanowni Wydawcy!

Potwierdzamy informację, iż zarówno Wydawcy, jak i Reklamodawcy otrzymali karę od Google za korzystanie z systemu ProLink. W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że w dniu dzisiejszym, 24 listopada, zawieszamy działanie systemu w celu analizy problemu. Zawieszenie systemu oznacza, że wszystkie ustawione w kolejce do zakupów linki zostaną usunięte. Pozostawiamy aktywne konta użytkowników, więc wszelkie dostępne działania na kontach będą możliwe.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przesłanie informacji:
- czy wszystkie Państwa serwisy sprzedające linki w systemie otrzymały powiadomienie o wykryciu nienaturalnych linków;
- czy korzystali Państwo z innych systemów wymiany linków na ww. serwisach.

Powyższe informacje pomogą nam w analizie problemu oraz pozwolą na modernizację systemu w celu przystosowania go do zaistniałych zmian.

Dziękujemy
Zespół ProLink

Jak to się stało, że się wydało?

Ściemniający Matt po sukcesem zakończonej pacyfikacji szkopskich eswueli zapowiada, że to samo zrobi z polskimi. A na pierwszy ogień pójdą dwaj najwięksi olewacze zasad G. I co? Chwilę później blogi i fora roją się od domysłów. Kto pierwszy? E-weblink, prolink, linkolo, etc? A Matt sobie siedzi i notuje.

No, ok, ale to nie tłumaczy wykrycia stron emitujących linki z prolink.

Ale to już tak:

  1. example.com/prolink.php
  2. $_SERVER['HTTP_REFERER'], który działa tak: , a Google Analytics wie co z tym zrobić.

Przyszłość prolink.pl

Ostatnie zdanie z wyżej cytowanego listu daje nadzieję, że wszystko będzie ok. Jednak owa nadzieja jest złudna. Zarząd prolnik przespał czas na modernizację i poprawę ochrony systemu przed G. Teraz przyszedł czas na pobudkę. Pobudkę z ręką w nocniku także dla użytkowników. I liczenie strat. Strat nie wymiernych i tych w gotówce, bo z prlink.pl kaski już nie będzie.

Czas na refleksję?

Тише едешь, дальше будешь

Tags:

About

View all posts by

One Response

  1. drUpi says

    Czy ktoś dostał kasę od prolink w tym miesiącu?

POST A COMMENT


Aby udowodnić, że jesteś człowiekiem, a nie spambotem proszę wykonać test poniżej.


*