Komputer & Internet

w domu i zagrodzie

Antywirus? Jaki wybrać?

Antywirus

Jeszcze kilka lat temu podstawowym kryterium wyboru darmowego antywirusa była jego skuteczność. Dziś jednak takie programy nie tylko chronią nasz komputer ale, przede wszystkim, wyświetlają reklamy. Do tego, niektóre zużywają tyle zasobów maszyny, że działania mogące doprowadzić do zainfekowania komputera stają się niemożliwe – i to jest najskuteczniejsze zabezpieczenie!

Od czasu, gdy mój darmowy Avast skutecznie zablokował mi dostęp do localhost traktując adres IP 127.0.0.1 jako niebezpieczny, borykam się z różnymi antywirusami: Panda, Comodo, Avira, itp, itd. – Żaden nie spełnił moich oczekiwań. Aż trafiłem na 360 Total Security.

360 Total Security – najlepszy darmowy antywirus

Producentem aplikacji jest chińska firma Qihoo 360, kilka lat temu oskarżona o kombinowanie w testach i zbieranie danych użytkowników, ale kto tego nie robi? [1] [2]. Poza tym żyję w wolnym kraju i mam prawo wyboru kto ma mnie szpiegować, a kto nie. I wolę, aby robili to Chińczycy, bo są daleko.

Reklama Total SecurityRównież Total Security nie oparł się trendowi emisji reklam, ale ma chyba inne źródła dochodu, albo Polska jest jeszcze zbyt małym rynkiem, bo przez 500 dni używania nie wyskoczyła mi ani jedna reklama.
Owszem wyświetla je ale nie są wyskakujące! Dlatego zdecydowałem się zainstalować go na wszystkich swoich komputerach i urządzeniach mobilnych, zwłaszcza że działa od XP po 10 i na Androidzie też.

Total SecurityA czemu by nie, skoro ma wszystko co powinien mieć dobry program antywirusowy. Po za ochroną w czasie rzeczywistym i skanowaniem na zlecenie jest piaskownica, lista plików i URL zaufanych, jak i do blokowania. Ochrona może, nie musi, tylko może być zintegrowana z wybranymi przez nas przeglądarkami.
W Tool Box znajdziemy szereg przydatnych dodatków np: Document Protector do ochrony dowolnych dokumentów, które tworzymy lub edytujemy; czy też Registry Cleaner utrzymujący rejestry systemowe w dobrej kondycji. I to wszystko całkowicie za darmo!

360TS USBA ha, skanuje i blokuje autostart napędów USB podłączanych do komputera wyświetlając okienko ułatwiające przeglądanie ich zawartości i wysunięcie nośnika.
Dla mnie jest to obecnie najlepszy darmowy program antywirusowy! Ty też możesz go wypróbować.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


Aby udowodnić, że jesteś człowiekiem, a nie spambotem proszę wykonać test poniżej.


*