Komputer & Internet

w domu i zagrodzie

securityhost.pl

Screen strony securityhost.plKrótko i na temat: securityhost.pl to jeden z lepszych hostingów dla stron www. Z jego usług korzystam od 5 lat. W ciągu pół dekady współpracy tylko raz spotkała mnie przykra niespodzianka. Była to awaria dysku w serwerowni udostępniającej swoje maszyny dla securityhost.pl. Jednak po kilkugodzinnej niedostępności moich serwisów wszystko zostało naprawione. Bezpieczeństwo danych, to podstawa. Przekonujemy się o tym w awaryjnych sytuacjach.

Podstawowe cechy securityhost.pl

  • Brak limitu transferu danych.
  • Brak limitu baz danych
  • Brak limitu domen i subdomen.
  • Brak limitu kont FTP.
  • Brak limitu skrzynek e-mail.
  • Limit powierzchni dysku.
  • Limit zużycia CPU.
  • Limit wykorzystania pamięci.

Zalety securityhost.pl

Cena hostingu
Cena jest adekwatna do oferowanych planów hostingowych, ani za wysoka, ani za niska – w sam raz.
Parametry hostingu
Parametry poszczególnych planów hostingowych są dobrze dobrane i zgodne z umową.
Limity
Limit zużycia CPU i pamięci budzi szereg niejasności. Przyczyną jest fakt, że trudno go wyliczyć, ponieważ wyrażany jest w procentach (%), zwłaszcza że nie wiadomo jaka wartość reprezentuje 100%. Najprościej sprawdzić to empirycznie i przeprowadzić testy, które pozwolą sprawdzić faktyczne wykorzystanie limitów. Czternastodniowy okres testowy, za który nie są pobierane żadne opłaty, pozwoli przekonać się, że 2% (najniższy plan) to aż nadto dla kilku średnio poczytnych blogów.
Na uwagę zasługuje fakt, że podejście administracji do chwilowych przekroczeń limitów o 50, a nawet 100% jest bardzo liberalne i nie skutkuje natychmiastową blokadą konta. Natomiast nagminne, kilkudniowe przekroczenie ustalonych limitów blokuje tylko tę domenę, która nadmiernie wykorzystuje dostępne zasoby – oczywiście po wcześniejszym ostrzeżeniu wysłanym na e-mail. Jest to nader przydatne, ponieważ nie zawsze przekroczenie limitów musi być spowodowane wadliwie działającym skryptem czy naszym błędem.
Administracja i support pomoc
Firma securityhost.pl jest jednoosobowa. Jej właściciel, Pan Karol, jest jednocześnie Administratorem serwera. Dla jednych to źle, dla drugich dobrze.
Źle, bo jedna osoba czasem może nie radzić sobie z natłokiem prac przy zarządzaniu usługami.
Dobrze, ponieważ kontakt z osobą, która wie wszystko o zarządzanych usługach i pamięta historię użytkownika, upraszcza załatwienie i rozwiązanie nawet bardzo nietypowych problemów. Poza tym Pan Karol jest kompetentny i na tyle uprzejmy i wyrozumiały, że chętnie służy pomocą w naprawdę różnych kłopotach związanych z prowadzeniem stron www. – Szczególnie docenią to osoby mające żadne doświadczenie w prowadzaniu serwisów internetowych, a nawet początkujący webmasterzy.
Bezpieczeństwo danych
Backup naszego konta wykonywany przez securityhost.pl i łatwość z jaką administracja potrafi przywrócić jego zawartość docenią osoby zapominające o regularnym robieniu kopii bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Można znaleźć klika firm hostingowych oferujących za te same pieniądze więcej przestrzeni dyskowej, czy konta bez limitu CPU. Jednak hosting bez w/w ograniczeń musi posiadać jakieś limity. Są one konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa i właściwej pracy kont pozostałych klientów.
Osobiście jestem spokojny o swoje serwisy utrzymywanie na securityhost.pl i z czystym sumieniem mogę polecić ten hosting każdemu użytkownikowi, który szuka usługi na najwyższym poziomie zapewniającej stabilne i pewne działanie bloga, forum czy sklepu internetowego.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


Aby udowodnić, że jesteś człowiekiem, a nie spambotem proszę wykonać test poniżej.


*