Komputer & Internet

w domu i zagrodzie

mintshost.pl

Logo mintshost.pl

Screen strony mintshost.plmintshost.pl to nie tylko hosting WWW. W swojej ofercie posiada także VPS i serwery dedykowane. W ubiegłym roku został przejęty przez grupę H88 S.A. z Poznania, do której należą też m.in.: biznes-host.pl, hekko.pl i superhost.pl.

Rzec by można, że to dobrze wpłynie na jakość usług, jednak tak nie jest. Po ubiegłorocznej migracji na „lepsze” serwery coś się popsuło. I z całkiem dobrego hostingu za śmieszne pieniądze, zrobił się mierny.
Oto niektóre cechy obecnej jakości usług:

  • Długi czas odpowiedzi serwera – ładowanie strony potrafi trwać, trwać i trwać nawet dłużej niż 300s.
  • Znikające rekordy, a nawet całe tabele z bazy MySQL.
  • Import bazy w phpMyAdmin o wadze ok 3 MB (sql) potrafi zużyć czas wykonywania skryptu i nie wczytać całej bazy. Kompresja pliku tylko komplikuje sprawę.
  • Nieudolny support.

mintshost.pl backupKorzystam z wielu serwerów od różnych dostawców, ale tylko mintshost.pl wprowadza takie ograniczenie:

Co mnie u nich trzyma?

Nic, po za tydzień przed migracją opłaconym hostingiem na rok.

Po co więc ten wpis i żale?

W celu uczulenia Aby uczulić nowych użytkowników, by świadomie mogli podjąć decyzję czy 49 zł za rok 5 GB samej przestrzeni dyskowej, to przypadkiem trochę nie za dużo, bo hosting nie radzi sobie nawet z niewielkim WordPressem. A żalu nie mam, bo jakie pieniądze, taki hosting. Chociaż nie do końca, bo hosting na darmowym serwerze w tej samej firmie działa o niebo lepiej.

A ha, jakości VPSów i dedyków lepiej chyba nie sprawdzać.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


Aby udowodnić, że jesteś człowiekiem, a nie spambotem proszę wykonać test poniżej.


*