Komputer & Internet

w domu i zagrodzie

10 najlepszych dodatków do Fire Foxa

firefox_plugin

Ostatnimi czasy namnożyło się różnych 10 najlepszych, najszybszych, najpopularniejszych, itd, itp, etc.
Dlaczego 10, a nie tuzin, czy mendel?
Tego nikt nie wie, ale to ładnie brzmi. Ja jednak lubię łamać konwenanse i ładne brzmienia też, więc niżej przedstawiam garść najlepszych (czytaj: ulubionych) dodatków do Fire Foxa.
Dlaczego akurat do FF, a nie Chrome? Cóż, bo tak.

Adblock Edge
ABEBlokuje wyświetlanie reklam. Dlaczego nie AdBlock Plus? Bo permanentne blokowanie reklam uważam za nieetyczne, a Adblock Edge łatwiej konfiguruje się i w prostszy sposób dodaje się wyjątki do listy blokowanych stron.
Flashblock
ABEAdblock Edge blokuje mi reklamy w serwisach, które mają ich jak na5rane. W pozostałych Flashblock wyłącza te najbardziej uciążliwe i zżerające zasoby kompa (FLASH).
Flash Video Downloader – YouTube Full HD Download
Aby pobieranie filmików Flash stało się prostsze.
DownThemAll!
Aby pobieranie wszystkiego stało się jeszcze prostsze.
DownThemAll zawiera wszystko, czego można życzyć sobie od menedżera plików. Ma zaawansowany akcelerator przyspieszający do czterech razy prędkość pobierania plików i umożliwia wstrzymywanie i wznawianie pobierania w dowolnym czasie.
Jest szybki, niezawodny i łatwy w użyciu. Umożliwia pobieranie wszystkich odnośników czy obrazków znajdujących się na stronie internetowej i wiele więcej. Używając w pełni konfigurowalnych reguł pobierania możesz udoskonalić swoje pobieranie plików. Zachowasz pełną kontrolę nad pobieranymi plikami, określisz dedykowaną prędkość pobierania i liczbę jednoczesnych połączeń. Użyj metalinków lub ręcznie dodaj mirrory, by pobierać plik z wielu serwerów jednocześnie.
FireGestures
Dla leniwych.
Udostępnia pięć typów gestów pozwalających wykonywać różne polecenia i skrypty za pomocą myszy i klawiatury.
DoNotTrackMe
Dla tych, którzy cenią swoją prywatność.
Wspaniały dodatek utrudniający życie dla CIA, FBI, KGB, Stasi, Mosad itp. Googlom i Facebookom.
Fast Dial
Fast Dial zamienia pustą stronę (about:blank) panelem z miniaturami twoich ulubionych witryn. Kliknij puste pole miniatury, przydziel mu adres URL witryny i kliknij OK. Zostanie wygenerowana miniatura tej witryny. Do panelu można dodawać witryny aktualnie otwarte w przeglądarce lub istniejące zakładki klikając prawym przyciskiem myszy i wypierając z menu kontekstowego element „Dodaj do Fast Dial”.
Zaznaczając we właściwościach miniatury pole wyboru „Grupa” można utworzyć grupę miniatur.
Flagfox
Flagfox jest rozszerzeniem, które wyświetla ikonę flagi oznaczającą bieżącą fizyczną lokalizację serwera strony. Wiedza gdzie jesteś podłączony, daje ci dodatkową warstwę świadomości do przeglądania oraz może być przydatna do wskazania języka ojczystego i przepisów prawnych, które mogą mieć zastosowanie. Dodatkowe informacje można uzyskać za pośrednictwem wielu zewnętrznych wyszukiwań, a użytkownicy mogą dodawać własne niestandardowe akcje. Wszystkie akcje mogą być dodawane do menu kontekstowego ikony flagi i ustawione na kliknięcie ikony lub można przypisać im skróty klawiszowe dla szybszego dostępu.
Kliknięcie ikony ładuje domyślną akcję, Geotool, strona ta daje dostęp do szczegółowej mapy przedstawiającej miasto gdzie serwer się znajduje oraz inne przydatne informacje, takie jak jego czas lokalny i ISP, itp.
Firebug
Należysz do osób, które w dzieciństwie musiały wiedzieć co autko czy inna żabka ma w środku? To musisz go mieć!
Dodaje on do Firefoksa bogactwo narzędzi programistycznych. Można edytować, analizować kod oraz monitorować CSS, HTML i JavaScript bezpośrednio na dowolnej stronie internetowej…
SearchStatus
Wyświetla Googlowy PageRank, Alexa rank i takie tam bieżącej strony.
Cookies Manager
Takie fajne dłubadełko do grzebania w cookisach.
Vacuum Places Improved
Czyścidełko bazy miejsc FF. Przydaje się, kiedy FF zaczyna trochę przymulać.
User Agent Switcher
Dla tych którzy lubią mylić przeciwnika ;)
SQLite Manager
Taki phpMyAdmin dla SQLite.

i to by było na tyle.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


Aby udowodnić, że jesteś człowiekiem, a nie spambotem proszę wykonać test poniżej.


*