Komputer & Internet

w domu i zagrodzie

PageRank „wyłączony”!

15 kwietnia Google „wyłączył” wskaźnik PageRank. Wszyscy zastanawiają się co teraz? Ważniejsze jednak jest pytanie dlaczego?

Co to jest PageRank?

PageRank jest wskaźnikiem wartości strony i przyjmuje wartości z przedziału od 0 do 10, która ustalana jest przez chroniony patentem algorytm na podstawie ilości linków wskazujących na daną domenę. Tyle w skrócie, więcej informacji czym jest PageRank znajdziesz [ TU ].

Po co komu PageRank?

PageRank był jedynym i oficjalnym wyznacznikiem jakości domeny, dlatego też dla poniektórych był bardzo ważny. Dopóki PageRank był regularnie aktualizowany, rzeczywiście odzwierciedlał jej realną wartość. Jednak aktualizowano go coraz rzadziej, by jakiś czas temu całkowicie zaprzestać.
Dotychczas PageRank był wisienką w ofertach katalogowania stron – czym wyższy PR katalogu, tym wyższa cena za dodanie wpisu. I tu dochodzimy do sedna tarczy.

Sedno tarczy

Czyli dlaczego Google wyłączyło wskaźnik PageRank.

Czyli nie dla psa kiełbasa.

SEOwcy piszą: „Page Rank zniknął!” Ale to nie prawda. PageRank nie jest wyświetlany, jednak nadal jest używany przez Google do wyznaczania rankingu serwisów. Dlaczego więc nie jest dostępny dla maluczkich? A no, dlatego, że maluczcy trzepią kasiorę na googlowym pageranku. A Googiel nie lubi gdy ktoś wyżera jego torcik.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


Aby udowodnić, że jesteś człowiekiem, a nie spambotem proszę wykonać test poniżej.


*